Poťahové materiály

Eclissi

Eclissi je technická trojvrstvová tkanina používaná predovšetkým pre strešný krycí systém a vyrábaná na zákazku podľa technických špecifikácií Corradi.

Eclissi je vyrobená z polyesteru 1100 dtex, obojstranne povrstvenej PVC so špeciálnym ochranným filmom pre zvýšenie tieniacej funkcie a na ochranu pred UV lúčmi. Materiál je svetlo nepriepustný (Black Out) a embosovaný na spodnej strane, aby sa zabránilo typickému lesklému efektu PVC a docielil sa vzhľad podobný akrylovej tkanine. Materiál Eclissi je z požiarneho hľadiska samozhášavý (trieda reakcie na oheň č. 2) a úplne odolný proti vode. V bielej verzii je k dispozícii aj ako ťažko zápalný s M2 (Francúzsko) a B1 (Nemecko) certifikáciou.

 

Eclissi PLUS - v bielej verzii je možné dodať Eclissi vo verzii PLUS so špeciálnou Nano úpravou, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s katedrou chemického inžinierstva University Padova. Úprava zabezpečuje vynikajúcu odolnosť voči atmosférickým vplyvom a má 10 ročnú garanciu.

 

Výhody:

  • znižuje žltnutie a zmenu farby
  • predlžuje životnosť pri zachovaní pôvodných fyzikálnych vlastností materiálu
  • lepšie zachovanie flexibility materiálu
  • lepšie samočistiace vlastnosti (prach a iné častice, ktoré sa na plachtu môžu dostať, k materiálu nepriľnú, ale pri daždi alebo pri použití vody napr. zo záhradnej hadice budú ľahko zmyté

 


PS ADR

PS ADR je sysokopevnostná 1100 dtex polyesterová technická textília potiahnutá PVC, celková hmotnosť 680 g/m2. Materiál je samozhášavý, obojstranne lakovaný acrylom technológiou Rotopal. Používa sa ako alternatíva materiálu Eclissi. Materiál prepúšťa isté množstvo svetla, preto má zhruba o 5% nižší tieniaci účinok.


Cristal

Cristal je transparentný PVC materiál používaný v clonách Ermetika®. Materiál je vode nepriepustný a vysoko odolný voči opotrebovaniu vplyvom poveternosti. Materiál sa dodáva v alternatívach Clear (číry) a Amber (dymový). Vío verzii Clear aj s úpravpu M2, čiže ako ťažkozápalný.


 

Soltis 86

Soltis 86 je polyesterová tkanina so sieťovou štruktúrou potiahnutá obojstranne 100% PVC patentovanou technológiou Précontrain Serge Ferrari, ktorá zabezpečuje mimoriadnu tvarovú stabilitu materiálu. Materiál je mimoriadne odolný voči UV žiareniu a ostatným negatívnym vplyvom poveternosti. Vďaka štruktúre materiálu je Soltis 86 takmer bez obmedzenia priehľadný. Materiál je 100%-ne recyklovateľný vďaka použitiu patentovaného Texyloop ® technologického procesu.


Sunworker

Sunworker je polyesterová tkanina so sieťovou štruktúrou potiahnutá obojstranne 100% PVC. Veľmi malá hrúbka materiálu, len 0,4 mm, mu umožňuje aplikáciu do veľmi malých kaziet. Vďaka svojej veľmi pravidelnej, perforovanej mikro-štruktúre, sa tkanina správa ako skutočný filter tepla. Odpudzuje až 92% tepla zo slnečných lúčov, a tak zabraňuje vzniku skleníkového efektu a zabraňuje prehrievaniu budovy v lete. Materiál je extrémne odolný voči vplyvom poveternosti a nestráca svoje vlastnosti ani v extrémnych podmienkach. Materiál je nehorľavý.


 

Dacron ®

Dacron ® je tkanina známa v predovšetkým v jachtingu. Materiál bol totiž vyvinutý pre výrobu plachiet, preto sa vyznačuje mimoriadnou odolnosťou voči extrémne nepriaznivým poveternostným podmienkam. Ide o špeciálny polyester, ktorý vďaka patentovaným úpravám získal výnimočné vlastnosti akými sú predovšetkým mimoriadna mechanická odolnosť a pevnosťi a nízka absorpcia vlhkosti.


Tempotest Star® Resinato

Tempotest Star® Resinato - Inovatívna textília vyrobená zo 100% polyesterového prefarbeného vlákna s vysokou elasticitou. Vyrobené s použitím nanotechnológie, zaisťuje vynikajúcu odolnosť farieb voči slnečnému žiareniu . Vďaka Hi Clean ošetreniu, ktoré tvorí nepreniknuteľnú bariéru, tkanina odpudzuje aj olej a je vodotesný.

K dispozícii vo farbách: biela, piesková, šedá, bordová, čierna.